eTwinning

Aktualności

05

list

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas 2G i 3G  wraz z p. Małgorzatą Polek rozpoczęli realizację projektu w języku włoskim zatytułowanym E tu, come festeggi ? („  A ty, jak świętujesz ? „ )

Uczniowie korespondują ze swoimi rówieśnikami z Włoch, Węgier oraz Szwecji,  przygotowują prezentacje, filmiki i krótkie wypowiedzi pisemne na takie tematy jak : przedstawienie siebie, spędzanie wolnego czasu, hobby, plany na przyszłość, zwyczaje i tradycje związane z obchodzeniem świąt państwowych i religijnych w swoim kraju ( Boże Narodzenie, Nowy Rok, Wielkanoc, święto niepodległości, święto pracy, święta lokalne), przedstawienie atrakcji turystycznych  ojczyzny i swego regionu, najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, itp.   Projekt zakończy się w czerwcu 2019, w jego efekcie powstanie min. Gazetka on-line przedstawiająca informacje na temat form świętowania w różnych  europejskich krajach. Warto dodać, że obecnie obchodzimy Rok Dziedzictwa Kulturowego, udział w tym projekcie będzie doskonałą okazją do poznania kultury innych krajów, do poszerzenia swych horyzontów, zawarcia nowych znajomości  i oczywiście do pogłębienia i utrwalenia znajomości języka włoskiego.

Aktualności

05

list

W roku szkolnym 2018/2019 Klasy językowe 6B i 8B  w ramach realizacji  eksperymentu „e-Przygoda z językiem” rozpoczęły realizację projektów w języku francuskim  na platformie e-Twinning opartej na nowoczesnych technologiach informacyjno-komunikacyjnych. Klasa 6B realizuje projekt zatytułowany „Święto Niepodległości w Twojej szkole”, którego celem jest kreowanie postaw patriotycznych poprzez różne formy wyrazu artystycznego, wychowanie w duchu miłości do Ojczyzny, rozwijanie tożsamości narodowej oraz poznawanie kultur innych nacji. Nawiązano współpracę ze szkołami z Węgier i Rumunii. Uczniowie będą prezentowali swoje działania w trzech językach – angielskim, francuskim i niemieckim wykorzystując różnorodne narzędzia TIK. Opiekunem projektu jest p.Renatą Śliwińska- Kulesa

 

Natomiast klasa 8B realizuje projekt w języku francuskim pt: „Francuski bez granic” w ramach którego współpracujemy ze szkołami z Włoch, Portugali, Rumunii i Belgii. Uczniowie korespondują ze swoimi rówieśnikami z innych krajów na temat swoich upodobań, hobby, a także ciekawostek dotyczących swojego regionu , miasta, szkoły, zwyczajów świątecznych, itp. Realizacja projektu zakończy się w maju 2019r. Z pewnością będzie to doświadczenie, poszerzające horyzonty, wiedzę na temat kultury i zwyczajów innych krajów, a także wyjątkowa okazja do wykorzystania w praktyce znajomości języka francuskiego. Opiekunem projektu jest p.Małgorzata Polek.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystają Internet, ulubioną formę komunikacji młodego człowieka, do współpracy ponad granicami, do współdziałania i celów edukacyjnych i kulturoznawczych.

Życzymy powodzenia w bezpiecznym środowisku cyfrowym!

Aktywność    Motywacja    Zabawa    Nauka    Współpraca   Otwarcie    Kultura   Przyjaźń

Français

English

Deutsch

Kontakt

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1       w Tarnowie

ul. Norwida 22

33-101 Tarnów

tel.: 014 633 03 46

e-mail: sekretzso1@umt.tarnow.pl

eTwinning

© 2023 San Rafael Comic Fest. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now